ARAÇ SİGORTALARI

img
img
ARAÇ SİGORTALARI

TRAFİK SİGORTASI

Trafik Sigortası, aracınızın kaza sonucunda üçüncü şahıslara vereceği maddi ve/veya bedeni zararlarda sizi poliçede belirtilen teminat limitlerine kadar güvence altına alır.
Araca bağlı olarak çekilmekte olan römork, yarı römork (hafif römorklar dahil) veya çekilen bir aracın sebebiyet vereceği zararlar çekicinin sigortası kapsamındadır. Ancak, insan taşımada kullanılan römorklar için poliçede özel şartları belirtilecek ek bir sorumluluk sigortası ile teminata dahil olur.
Trafik sigortasının limit ve teminatları standart olup Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir. Ancak fiyatlar ve ödeme koşulları her sigorta şirketine göre değişmektedir. Trafik sigortası tüm araç sahiplerinin yaptırmakla yükümlü olduğu bir sigortadır. Trafik sigortasıolmadan trafiğe çıkan araçlar trafikten men edilir ve araç sahibine ceza uygulanır.
Ayrıca trafik sigortasında verilmiş teminat limitlerinin yetersiz kaldığını düşünüyorsanız, trafik sigortasına ek olarak İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası yaptırarak teminat limitlerinizi yükseltebilirsiniz.
Aracınızla yapacağınız yurtdışı seyahatlerinde uluslararası geçerliliği olan Yeşil Kart Sigortası ile trafik sigortası güvencesi sağlayabilirsiniz. Bu sigortanın anlaşmasına dahil olan ülkelerde başkalarına vereceğiniz maddi, bedeni zararlar ya da ölümle sonuçlanan kazalarda hukuki masraflar o ülkenin kanunlarına göre poliçede belirtilen limitler dahilinde teminat altındadır.

KASKO SİGORTASI

Kasko Sigortası ile aracınızı birçok riske karşı güvence altına alabilirsiniz. Kişinin iradesi dışında araç seyir halinde veya dururken hasara uğraması, çalınması ve yanması gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlar.
Kasko sigortasında sunulan ek teminatlar ile kaza ve/veya arıza halinde çekici hizmeti, ikame araç hizmeti ve mini onarım gibi hizmetlerden de ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Ayrıca;

 

Asistans Plus ve Asistans Ekstra Plus Paketleri ile standardın dışında bir hizmet paketi sahibi olabilirsiniz.Asistans Plus ve Asistans Ekstra Plus paketlerini opsiyonel olarak kasko poliçenize ilave ederek kaza durumunda limitsiz çekici, 15 ya da 30 güne kadar ikame araç, sınırsız mini onarım ve çok daha fazla ek avantajdan faydalanabilirsiniz.

 

Oto Ekspres’O ile hasarsızlık indiriminizi kaybetmeden aracınızın hasar onarımını gerçekleştiriyoruz.

 

Ayrıca Uygun Kasko ürünü ile aracınıza daha ekonomik koşullarla kasko sigortası yaptırabilirsiniz. 

 

Aracınızı kaza yapmadan kullanıyorsanız ve %40-50-60-65 hasarsızlık indirimine sahipseniz, belirli kriterlere uyduğunuz takdirde hasarsızlık indiriminizi tek hasar sonrasında da koruyoruz, yenilemenizde aynı kademeden hasarsızlık indirimini uyguluyoruz.

Kasko Teminat Kapsamı

Yanma
Çalınma
Çarpma ve çarpışma
Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör
Sel
Cam kırılması
Anahtar ile yapılan hırsızlıklar
Taşıtta sigara ve benzeri maddelerin teması ile meydana gelen yangın dışındaki zararlar
Yetkili olmayan kişilere çektirme, çekme
Patlayıcı ve parlayıcı madde taşınması
Taşınan yük
Eskime payı
Yanlış akaryakıt dolumu
Sıfır kilometre araç teminatı
Hasarsızlık koruma
Deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ püskürmesi
Mini onarım
Anahtar kaybı neticesinde kilit mekanizmasının değiştirilmesi
Özel eşya teminatı
Kemirgen ve diğer hayvanların vereceği zararlar
Ses ve görüntü cihazları
Yurt dışında meydana gelen zararlar
İhtiyari mali sorumluluk
İhtiyari mali sorumluk manevi tazminat
Ferdi kaza koltuk
Hukuksal koruma
Asistans hizmetleri

Araç Yardım Hizmetleri

Çekme
Vinçle kurtarma
Çilingir (oto kapı kilit)hizmeti
Benzin bitmesi
Lastik değişimi
Profesyonel sürücü temini
Daimi ikametgaha doktor veya ambulans gönderimi
Tıbbi danışma hizmeti
Otel hizmeti